Menu Close

STEP grupės tėvams

Džiaugiamės, galėdami suteikti galimybę tėveliams, kurių vaikai lanko „Vaikystės“ darželį, dalyvauti STEP pozityvios tėvystės įgūdžių lavinimo grupėse. „Vaikystės“ darželis yra Pozityvaus auklėjimo konsultantų asociacijos PAKA, koordinuojančios ir kuruojančios STEP organizavimą Lietuvoje partneris.  Plačiau apie STEP
STEP grupės organizuojamos, remiantis pasaulyje populiaria programa STEP (Systematic Training for Effective Parenting). STEP įvairaus amžiaus vaikų tėvams siūlo platesnį požiūrį į vaiko auklėjimą ir padeda atrasti efektyvesnių bendravimo su vaiku būdų. Dalyvaudami 9 savaičių programoje (suburiama 6-14 narių grupė), tėvai dalinasi savo patirtimi ir mokosi vieni iš kitų, skaito „STEP Tėvų knygą“, ieško naujų idėjų, kaip spręsti problemas, dalijasi įspūdžiais ir asmenine patirtimi šiomis temomis.
Pagrindiniai STEP uždaviniai:
1. Suteikti tėvams žinių apie vaiko psichologinę-socialinę raidą, tinkamą ir netinkamą elgesį, jį lemiančius veiksnius.
2. Mokyti efektyvaus bendravimo su vaiku būdų.
3. Skatinti efektyvesnį tėvų ir vaiko bendravimą, ugdant tėvų drąsinimo, klausymosi ir konfliktų sprendimo įgūdžius, ribų nustatymo įgūdžius.
4. Drąsinti tėvus lavinamus įgūdžius iš karto taikyti šeimoje.
5. Palaikyti tėvus ir stiprinti jų pasitikėjimą savimi – savo mintimis, idėjomis ir gebėjimais auklėti vaiką.
STEP grupės organizuojamos du kartus per metus: rudens sesija (spalio – gruodžio mėnesiais) ir pavasario sesija (kovo – gegužės mėnesiais). Cikle – 9 užsiėmimai, vykstantys kartą per savaitę. Vieno užsiėmimo trukmė 2,5 valandos.
„Vaikystėje“ vedamos dvi STEP versijos: „Mažylių STEP“ – tėvams, kurių vaikai 0-5 metų amžiaus bei „STEP 6-12“ tėvams, kurių vaikai 6-12 metų amžiaus. Šioms studijoms reikia įsigyti STEP knygas, kurios platinamos išskirtinai tik STEP grupių dalyviams.

Dalyvių atsiliepimai apie  STEP grupes „Vaikystėje“:
„Nuo pat pirmo susitikimo “atsimerkė” akys, kodėl vaikai taip elgiasi, išmokau bendradarbiauti su vaikais, rečiau keliu balsą, dažnai kalbu “aš” kalba, naudoju natūralias ir logines pasekmes drausminant – vaikai labai retai baudžiami“.
„Labai šilti ir jaukūs užsiėmimai. Sužinojau daug naujų dalykų, tuos, kuriuos žinojau, įtvirtinau praktikoje atlikdama namų darbus. STEP grupėje iš naujo išmokau bendrauti, drąsinti mažylį. Taip pat išmokau drąsinti save“.
„Didžiausias atradimas, kad STEP teikia didelį dėmesį patiems tėvams ir suteikia jiems įrankių veikti“.
„STEP susitikimų metu buvo labai įdomu išgirsti kitų tėvų nuomones, vertinant įvairias situacijas, mane praturtino kitų tėvų patirtys, požiūriai“.
„STEP leido atpažinti bendras problemas, kurios (pasirodo!) yra ne unikalios. Tai suteikia drąsos“.
„Gavau padrąsinimą kaip mama. Pagerinau santykius su vaikais. Teorinių žinių taikymas, namų darbai ir jų aptarimas davė daug naudos gerinant ir vaikų tarpusavio santykius“.
„Santykis su vaikais pasikeitė iš esmės – tapau atidesnė jų jausmams, atviresnė, ramesnė, įgijau pasitikėjimo savimi“.
„Mažylis užaugo akyse. Bendravimas tapo paprastesnis, lengviau su vaiku susitarti, spręsti problemas.
„Aš pažinau savo vaiką, išmokau bendrauti su juo be streso, išmokau su juo bendradarbiauti, jį padrąsinti, palaikyti, išmokau kaip reaguoti, kai vaikas elgiasi netinkamai. Dalyvaujant STEP tėvų grupėje man tarsi nusibrėžė gairės, kaip reikia elgtis su vaiku“.
„Siūlyčiau šituos kursus padaryti privalomus visiems tėvams!

Susidomėję dėl registracijos į STEP grupes kreipkitės į „Vaikystės“ psichologę,

STEP grupių vadovę Jūratę Lietuvnikienę, tel.:8 680 23413.
[/av_textblock]

Informacija atnaujinta: 2024-04-06

Skip to content