Darželyje sportuojant ir ugdant fizines galias, stengiamės atrasti tokius būdus, kad vaikams būtų įdomu, patrauklu, kažkas naujo.

Būtent Sumo imtynės priešmokyklinukams tapo kovinių sporto šakų ir olimpizmo idėjų pradžiamoksliu. Tai vienas iš pozityvių būdų tenkinti vaikų, ypač berniukų, poreikį galynėtis. Šios sportinės kovos taisykles palengvinome, kad galėtų varžytis visi. Mūsų vaikiškų Sumo imtynių tikslas – stumiant vienas kitą nuo čiužinio tris kartus nustumti priešininko pėdas. Tokios imtynės paprastesnės, bet reikalauja visų fizinių ir proto galių atsiskleidimo, maksimalaus dėmesio sukaupimo, kūno valdymo ir valios pastangų. Mokomasi garbingos, sąžiningos sportinės kovos būdo, laikantis taisyklių. Be fizinės naudos vaikai gauna daug kitų teigiamų dalykų: pratinasi maksimaliai sukaupti ir išlaikyti dėmesį, pasikliauti tik savo jėgomis, siekti tikslo. Savo jėgų lyginimas su kitais – savęs pažinimo dalis. Kai varžybas laimi, vaikas didžiuojasi savimi, o draugai pratinasi jį gerbti. Pralaimėjus reikia įveikti sunkius jausmus, valdyti savo elgesį ir atsaką į emocinę būseną.

Lapkričio 24 dieną visi vyriausieji darželio vaikai su nekantrumu rinkosi į salę. Vieni pasigalynėti ir pasivaržyti Sumo imtynėse, o kiti palaikyti saviškius. Priešmokyklinukai susipažino su tikrų Sumo imtynių tradicijomis, stebėjo vaizdo medžiagą, išbandė priešvaržybinius ritualus. O jėgas parodyti ir varžytis su kitų grupių vaikais išdrįso „Varlyčių“ grupės Samanta, Haroldas, Erikas, Dovydas ir Dominykas, „Skruzdėliukų“ grupės Auksė, Emilija, Matėjus, Kristupas, Aurėjus, Norbertas, Rytis, Mantas ir Erikas, „Meškučių“ grupės Pijus, Daugirdas, Lukas, Adomas, Vilius, Bernardas ir Sigitas. Sveikiname !!!

Neformaliojo ugdymo mokytoja
Vilma Danienė