Šiandieninė kelionė į VDU Botanikos sodą „Tyrinėtojams“ atnešė naujų pažinčių, atradimų bei džiugių emocijų. Drauge su kitų ugdymo įstaigų vaikais paminėjome žavėjimosi augalais dieną – Augalų Žavadienį. 🌿 Dalinomės šypsenomis ir gera nuotaika žingsniuodami iškilmingoje eisenoje, skirtoje pasveikinti „Vikšrą Šimtakojį“- pasirodo, šis „vikšrelis“ šiandien švenčia jau14-ąjį savo gimtadienį. Susipažinome su augalų įvairove, aiškinomės jų svarbą mūsų gyvenimui, domėjomės aplinkui augančiais augalais, tyrinėjome kiekvieną įspūdingesnį lapelį, žiedelį. Dalyvaudami gėlėtuose pokalbiuose su katinu Flioksu, išmokome „gėlių kalbą“ ir netgi davėme Fliokso bičiulių priesaiką gamtai. Daug įspūdžių, daug emocijų ir keliolika atskleistų stebuklingo augalų pasaulio paslapčių! Vaikai dalinosi įspūdžiais: „Oi, gera paslaptis apie mimozą. Jei lieti jos lapus, susivynioja ir apsimeta nuvytusi“, „O! Aš kaip džiunglėse čia. Visur sudžiūvę augalai“, „Man labai patiko, tas rožinis medis. Niekur nemačiau tokio. O čia auga!“.
Mokytojos Rasa ir Loreta




