Kūrybinis projektas „Adventas – Kalėdų laukimas“

Su kalendorinės žiemos pradžia  darželyje vyks kūrybinis projektas  „Adventas – Kalėdų laukimas“.

Projekto metu vaikai ir visa bendruomenė ruošis didžiajai šventei: susipažins su  lietuvių liaudies papročiais ir tradicijomis, išgyvens to laikotarpio dvasią, veikdami „čia ir dabar“,  pajus Kalėdų laukimo džiaugsmą, veiks savarankiškai, įgis pasitikėjimą savimi, patirs džiugių emocijų.

Daug paslapčių ir netikėtų atradimų vaikams atneš organizuojamas bendruomenės renginys „Šviesk, žibinte“. Šventė mums visiems primins, kad nors lauke ir tamsu, viduje visada šilta ir šviesu. Renginio metu  vaikučiai, jų tėveliai ir visa darželio bendruomenė tradiciškai susiburs prie šviečiančio Gerumo medžio. Žibintais apjuos ir apšvies darželį – gerumo ir vilties simboliu, pajus ir išgyvens vieningumo ir draugystės jausmus. Pasišviesdami žibintais vaikučiai žais žaidimus, susitiks su Kalėdų senelio pasiuntiniais, pramogaus darželyje  įkurtame „Kalėdiniame miestelyje“.

Gruodžio mėnuo – gera proga išnaudoti grupėse esančias Bandymų laboratorijas –  šviesos ir smėlio staliukus, šviesos priemones, spalvotas  lempas ir žvakeles – jaukumui,  tyrinėjimams ir netikėtiems atradimams. Vaikai geriau suvoks šviesos ir tamsos, ugnies reikšmę, taps artimesni ir atviresni vienas kitam, išsakys savo išgyvenimus, išlaisvins savo kūrybines galias, labiau pasitikės savo jėgomis.

Darželio koridoriuje įsikurs Kalėdinis paštas. Sukurtoje erdvėje  vaikai dekoruos atvirukus, rašys linkėjimus, savo darbeliais pradžiugins draugus.

Nykštukų mugės metu  vaikai išrinks Kalėdinių dovanėlių sau ir savo artimiesiems. Mokysis tartis, padėti vienas kitam, susipažins su pinigais, suvoks j vertę, linksmai leis laiką.

Laukdami gražiausių metų švenčių kursime jaukią ir šiltą šeimos atmosferą darželyje „įžiebsime“ Kalėdinę nuotaiką darželyje, lauksime gražiausių metų švenčių.

 

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Kristina Rimkevičienė