Norime pasidžiaugti, kad STEP tėvystės kursai nenustoja būti populiarūs! Šį pavasarį „Vaikystės“ tėveliai vėl būrėsi į jaukią, šurmulingą 9 vakarų ciklo grupę. Buvo daug nuoširdumo, naujų pažinčių, juoko, atradimų, gylio ir, be abejo, naujų žinių. Smagu buvo dirbti su motyvuotais, bandančiais, darančiais ir be galo gerą atmosferą sukūrusiais tėveliais!
Džiaugiamės, galėdami suteikti galimybę tėveliams, kurių vaikai lanko „Vaikystės“ darželį, dalyvauti STEP tėvystės efektyvių tėvystės įgūdžių lavinimo grupėse. „Vaikystės“ darželis yra Pozityvaus auklėjimo konsultantų asociacijos PAKA, koordinuojančios ir kuruojančios STEP organizavimą Lietuvoje partneris. PAKA laimėto SPPC finansuoto projekto dėka, grupės lankymas, įskaitant knygas, dalomąją medžiagą, dalyviams nekainavo. Plačiau apie STEP: www.stepgrupes.lt.
„Vaikystėje“ vedamos dvi STEP versijos: „Mažylių STEP“ – tėvams, kurių vaikai 0-5 metų amžiaus bei „STEP 6-12“ tėvams, kurių vaikai 6-12 metų amžiaus.STEP grupės organizuojamos du kartus per metus: rudens sesija (spalio – gruodžio mėnesiais) ir pavasario sesija (kovo – gegužės mėnesiais). Cikle – 9 užsiėmimai, vykstantys kartą per savaitę. Vieno užsiėmimo trukmė 2,5 valandos.
Rudenį numatoma STEP Mažylių (vaikų, iki 5 metų amžiaus tėvų) grupė. Susidomėję dėl registracijos į STEP grupes, kreipkitės į „Vaikystės“ STEP grupių vadovę Jūratę Lietuvnikienę, tel.:8 680 23413.
Štai keli atsiliepimai po gegužės pradžioje pasibaigusių kursų „Vaikystėje“:
„Didžiausias atradimas, kad STEP teikia didelį dėmesį patiems tėvams ir suteikia jiems įrankių veikti“.
„Išsipildė lūkesčiai su kaupu. Pagerėjo santykiai su vaikais, esu atidesnė pačiai sau. Sąmoningesnė kaip mama, taikau išmoktas technikas“.
„Apie programą girdėjau anksčiau,<...> daug retorinių pagyrimų sklandė aplink. Reikia pripažinti, kad rezultatas lūkesčius viršijo. Gavau pagrindus, kuriais nuoširdžiai džiaugiuosi. Žinojimas savaime nereiškia darymo, kadangi darau, vadinasi tikiu, o ir rezultatą matome“.
„Labai šilti ir jaukūs užsiėmimai. Sužinojau daug naujų dalykų, tuos, kuriuos žinojau, įtvirtinau praktikoje atlikdama namų darbus. STEP grupėje iš naujo išmokau bendrauti, drąsinti vaiką. Taip pat išmokau drąsinti save“.
„Santykis su vaikais pasikeitė iš esmės – tapau atidesnė jų jausmams, atviresnė, ramesnė, įgijau pasitikėjimo savimi“.

STEP grupių vadovė, psichologė
Jūratė Lietuvnikienė