Nuo spalio 16 d. „Nykštukų“ grupėje praktiką atlieka studentai iš Turkijos: Esra Imren ir Berkay Gök. Mūsų grupei tai pirmoji pažintis su užsienio šalių studentais, o jiems – pirmoji praktika Lietuvos ikimokyklinėje įstaigoje. Jie abu yra Turkijos Adnan Menderes universiteto I kurso studentai, rengiasi tapti ikimokyklinio ugdymo auklėtojais.
Tiek Esrai, tiek Berkay paliko įspūdį grupėje esantis šviesos stalas ir prie jo vykstančios įdomios veiklos. Taip pat, studentams labai patiko funkcionali ir turtinga darželio aplinka.
Praktikos metu studentai aktyviai dalyvauja tiek ugdomosiose veiklose, vykstančiose grupėje, tiek įstaigos specialistų vedamuose užsiėmimuose. Gilinasi į grupės ugdomosios veiklos planavimo, organizavimo ypatumus. Vis drąsiau ir patys bando bendrauti su vaikais, juos pažinti, įsidėmėti jų vardus, suprasti jų poreikius, planuoti ir pravesti įvairaus pobūdžio veiklas.
Pastebėjome, kad vaikai labai greitai priprato ir susidraugavo su naujaisiais draugais. Kartu noriai žaidžia, bando bendrauti anglų kalba. Mes taip pat turime galimybę įgyti naujos patirties, palyginti Turkijos ir Lietuvos ikimokyklinio ugdymo sistemas, patobulinti anglų kalbos įgūdžius.

Auklėtojos:
Birutė Žvirblytė ir Dalia Valiūnienė