Menu Close

„Laimingo darželio kiekvienam vaikui“ modelio sukūrimui, organizuoti mokymai Estijoje

Birželio 17 – 21 dienomis mūsų darželio mokytojos Kristina Rimkevičienė ir Laima Darvidienė, dalyvavo „Erasmus + konsorciumo (2022-1-LT01-KA120-SCH-000107641)  projekto mokymuose, kurie šį kartą vyko Estijoje, Talino mieste. Mokymų tikslas – atrasti ir pastebėti „Kas daro vaikus ir suaugusius laimingus?“

Mokytojos susipažino su Estijos švietimo sistema, aplankė Peetri Lasteaed- Põhikool mokyklą – darželį, ir stebėjo, bei dalyvavo darželio veiklose, drauge su kolegėmis iš Estijos reflektavo. Pedagogės akcentavo šiltą ir partnerišką bendravimą tarp vaiko ir mokytojų, laisvus, besišypsančius ir dainuojančius vaikus, jaukią ir namus primenančią ugdomąją aplinką.

Įvardijo, kad Estijos švietimo sistema daug dėmesio skiria matematinių įgūdžių ugdymui, robotikai ir kitoms technologinėms idėjoms įgyvendinti ugdant ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikus.

 Kaip projekto dalyvės sako: Lietuvos ir Estijos švietimo sistema turi daug panašumų, bet kiekviena nauja pažintis atneša daug naujų idėjų, suteikia galimybę mokytis per savo patirtį, pažinti kitų šalių kultūras ir užmegzti ryšius su kitų šalių partneriais.

Mokytojos Kristina Rimkevičienė ir Laima Albina Darvidienė

Skip to content