Jeigu paklaustume vaikų, ką jie labiausiai mėgsta veikti, greičiausiai atsakytų – žaisti. Ir tai tiesa, nes žaidimas ikimokykliniame amžiuje – pagrindinė veikla, skatinanti ugdytis, lavėti, tobulėti. Pastebėjome, kad vaikams ypač patinka veikti pačių susikurtose erdvėse. Kad pavyktų įgyvendinti visus žaidimų sumanymus, labai svarbu grupėje turėti tinkamų priemonių. Neseniai mūsų ,,Boružėlių“ grupei Marijos tėveliai padovanojo Gigi blokelius. Pastebėjome, kad vaikai juos puikiai išnaudoja įvairiems žaidimams. Štai keletas pavyzdžių iš kasdieninės vaikų veiklos.
Julija su Gabriele (5 m.) statėsi ,,namus“. Mergaitės ne tik pastatė sienas su durimis, bet ir sugalvojo, kaip sukonstruoti ertmes langams. Net užuolaidas užkabino, kad galima būtų užtraukti, kai ateina ,,naktis“.
Adrija su Smilte (4,5 m.) sumanė pasistatyti ,,teatrą“, kuriame vaidins vaidinimus. Pradžioje jos suplanavo žaidimą, kaip sieks užsibrėžtų tikslų: ,,Mes dabar būsime statybininkai. Po to mums reikės daug lėlių ir būsime vaidintojos“ (Adrija, 4,5 m.). Draugės kantriai statė sienas, po to susinešė į vidų vaidybai skirtas lėlės. Vėliau turėjo išspręsti dilemą – kaip patekti į ,,teatrą“, nes pastatė aukštas sienas be durų. Bet užduotis pasirodė nesunkiai ir smagiai įveikiama: atsinešė kėdę, kad pasilipusios galėtų patekti į savo statinio vidų. Vėliau nubėgo spalvinti, o nauju statiniu susidomėjo Gustė, kuri ten konstravo. Po to teatras buvo transformuotas į butą su kambariais, vonia ir virtuve.
Blokelius naudojome ir organizuotoje veikloje – statėme Lietuvos pilį, po to ją spalvinome, vėliau panaudojome žaidimams.
Apibendrinant galime sakyti, kad Gigi blokeliai patogūs, nes:
•  padeda vaikams įgyvendinti įvairius žaidimų sumanymus: gali statyti praktiškai bet kokius statinius, pertvaras, baldus (stalus, kėdes) ir kt.;
•  saugūs: priemonės lengvos (pagamintos iš kartono), patogios dydžiu ir forma įvairaus amžiaus vaikams. Net sugriuvusi konstrukcija neužgaus, nesužeis;
•  funkcionalūs: vienspalvius statinius galima spalvinti ir pratęsti žaidimus;
•  statant, konstruojant ugdosi įvairūs gebėjimai, kūrybiškai sprendžiamos iškilusios problemos.
Susikurti žaidimų erdvę ir žaisti sumanytą žaidimą su draugu(-ais) – gana ilgas, sudėtingas, reikalaujantis pastangų, žinių, patirties, įvairių gebėjimų procesas. Tačiau niekas negali paneigti, kad be galo malonus vaikams.
Už Gigi blokelius dėkojame Marijos tėveliams Indrei ir Dariui Tarėloms.

,,Boružėlių“ grupės auklėtojos Rūta Burinskienė ir Laima Darvidienė